“Allah aşkına, size bildirdiğim konumu savaş uçaklarına bildirin, gelip bizi bombalasınlar ve bu berbat durumdan kurtarsınlar!” Bu sözler, IŞİD tarafından kaçırılan 200 Kürt kadınından birine ait.

EZİDİ KADININ TÜYLER ÜRPERTEN TALEBİ

3 Ağustos’ta Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütü Şengal’i (Sincar) işgal etti. Gıruzer ve Siba Şeyh Hıdır bölgelerine yapılan saldırılarda çok sayıda kişi öldürüldü, yüzlerce kadın da kaçırıldı.

O da 24 yaşında ve onlardan biri... Gizlice telefonla Irak Kürdistan bölgesinde yayın yapan KDP'ye yakın Rûdaw’ı arayarak içinde bulundukları durumu ve nasıl rehin alındıklarını korku içinde, kısık bir şöyle anlattı:

“Biz Gıruzer’deydik, kaçmaya fırsat bulamadık. Silahlı kişiler bizi burda rehin aldı ve Şengal’e gönderdi. Burada kadınları erkeklerden ayırdılar. Sonra da bizi pikaplarla Beac kasabası yakınlarında bir yere getirdiler.”

ALLAH AŞKINA UÇAKLAR BİZİ BOMBALASIN!

Genç kadın, ağlamaktan zor konuşabiliyor. Gözyaşları içinde yardım istiyor.

Bir an için, “Onlar geliyor” diyor ve görüşme kesiliyor. Bir süre sonra tekrar arıyor ve bulundukları yeri Rûdaw’a detaylı bir şekilde aktarıyor.“Allah aşkına, size bildirdiğim konumu savaş uçaklarına bildirin, gelip bizi bombalasınlar ve bu berbat durumdan kurtarsınlar” diyor.

Görüşme bitmeden hemen önce Leyla ağlayarak şunları söylüyor:“Gelin bizi kurtarın. Amerika, Avrupa ve sesimizin ulaştığı herkese sesleniyoruz, gelin bizi bu canilerin elinden kurtarın!”

IŞİD’in kaçırdığı kadınların sayısı net olarak bilinmiyor. Sayıyı 200 olarak ifade eden de var, 700 diyen de var.

EMİRLER HER GÜN TECAVÜZ EDİYOR!

İçinde bulundukları trajediyi, gönderdiği birkaç fotoğrafla anlatmaya çalışıyor ve şöyle devam ediyor:

“Günde 2-3 defa silahlı kişiler salona gelip bizi kontrol ediyor. Bütün kadınlar kendilerini öldürmeleri için feryat ediyor. Ancak onlar birkaç genç kızı alıp emirlerine götürüyor ve onlara tecavüz ediyorlar.”

BUGÜN BİR GENÇ KIZ EŞARBIYLA İNTİHAR ETTİ!

Yanlarına geri dönen arkadaşlarının kimsenin yüzüne bakamadığını dile getiriyor. Birkaç kişinin de bu duruma katlanamayıp intihar ettiğini söylüyor.

Leyla son olarak bugün bile bir genç kızın, eşarbıyla kendini boğduğunu bildiriyor.

 (*) Quelle: http://www.internethaber.com/isidin-kacirdigi-ezidi-kadin-allah-askina-bizi-bombalayin-712807h.htm 

 

Etkinlikler

Etkinlik yok

Spenden

Ceni Info